Głosuj na wiaty rowerowe na Krowodrzy Górce i Azorach.

Głosuj na wiaty rowerowe na Krowodrzy Górce i Azorach.

Głosuj na wiaty rowerowe na Krowodrzy Górce i Azorach.

PO CO WŁAŚCIWIE WIATY ROWEROWE?

W sąsiedztwie bloków na terenie dzielnicy Prądnik Biały można zauważyć nie tylko wielką ilość zaparkowanych samochodów, ale także coraz więcej rowerów przypiętych do znaków drogowych, słupów czy młodych drzewek. Drugie tyle rowerów jest przechowywanych na klatkach schodowych. Nie jest to ani wygodne ani bezpieczne, a rowerzystów codziennie korzystających z roweru przybywa

Dlatego chcemy rozwiązać ten problem poprzez budowę 12 ogólnodostępnych wiat rowerowych, które dadzą łącznie ponad 200 miejsc parkingowych dla rowerów w sąsiedztwie bloków. Wszystkie będą ogólnodostępne i będą chroniły jednoślady przed warunkami pogodowymi. Aby zagłsoować nie musisz wychodzić z domu - mozesz zagłosować przez Internet!

JAK ZAGŁOSOWAĆ NA WIATY?

W dniach 17-30 czerwca 2017 roku odbywa się głosowanie mieszkańców na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Zagłosuj na projekt dzielnicowy nr BO.D4.16/17 "Wiaty rowerowe dla Krowodrzy Górki i Azorów" w Dzielnicy IV Prądnik Biały.

Głosowanie odbywa się na dwa sposoby:
1) przez Internet na stornie http://www.budzet.krakow.pl/
2) w stacjonarnych punktach na terenie Dzielnicy IV, m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Filia nr 2 (ul. Radzikowskiego 39 pn-pt: 08.00-15.00), Program Aktywności Lokalnej 11 "Nasze Sprawy" (ul. Jaremy 1, 19-30 czerwca - 10.30-13.30), Klub Seniora w Miejskim Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Krowoderskich Zuchów 6, pn-czw: 09.00-17.00) i w kilku innych miejsach (wykaz wszystkich punktów poniżej).


JAK MAJĄ WYGLĄDAĆ WIATY?

Każda z wiat byłaby wyposażona w bezpieczne stojaki „U”, które w przeciwieństwie do popularnych „wyrwikółek” umożliwiają przypięcie roweru z pomocą zapięcia typu uLock. Zapewniłoby to dość wysoki poziom bezpieczeństwa rowerów. Stojaki będą spełniać standardy dla infrastruktury rowerowej określone przez Prezydenta Miasta Krakowa.

GDZIE POSTAWIONE BĘDĄ WIATY?

Proponujemy następujące lokalizacje 14 wiat. Zostały one wytypowane na podstawie dużej gęstości bloków mieszkalnych, a także dostępności działek gminnych, na których można realizować projekty budżetu obywatelskiego. W promieniu ok. 200 metrów od każdej proponowanej wiaty mieszka od 500 do 1670 mieszkańców (wg MSIP UMK).
Ostateczne lokalizacje mogą różnić się od pierwotnych po konsultacjach z ZIKiT i mieszkańcami. Powinny jednak wciąż uwzględniać główne założenie projektu - być zlokalizowane możliwie blisko bloków mieszkalnych i punktów wskazanych w projekcie. Czekamy też na Wasze propozycje.

JAK WESPRZEĆ PROJEKT?

Chcesz pomóc w promocji? Przede wszystkim weź udział w głosowaniu ;-) zachęć także znajomych, w szczególności tych korzystajacych z rowerów. Możesz także skontaktować się z nami jeżeli chcesz pomóc w promocji rowerybokrk@gmail.com

WIĘCEJ INFORMACJI:
Szczegóły projektu: https://budzet.krakow.pl/projekty/1551-wiaty_rowerowe_dla_krowodrzy_gorki_i_azorow.html
Wykaz punktów do głosowania stacjonarnego: http://budzet.krakow.pl/aktualnosci/210568,1909,komunikat,wykaz_punktow_glosowania_w_ramach_iv_edycji_budzetu_obywatelskiego.html
Informacje o Budżecie Obywatelskim Krakowa 2017:http://budzet.krakow.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/events/1901144930139735/